EDUKACJA, ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Tapola Campbell Community

maj – lipiec 2004, Niinikoski, Finlandia

Tapola powstała w 1974 roku i mieści się w samym centrum wsi Niinikoski, należącej do gminy Orimattila. W siedmiu przyzwoicie urządzonych domach – wspólnotach żyje 70 osób, 35 z nich to mieszkańcy wioski, pozostali zaś to współpracownicy i ich dzieci. Podejmują oni wysiłek na rzecz życia wspólnoty w domach, w pracy, w czasie wolnym oraz w zakresie życia kulturowego, które toczy się głównie w oparciu o regularnie obchodzone święta chrześcijańskie… Wzbogacone o teatr, koncerty i sztukę. Wspólne konferencje, spotkania dotyczące kwestii funkcjonowania i pracy stanowią podstawę dla wspólnych decyzji oraz rozwoju.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WOLONTARIACIE ZA GRANICĄ?

Malvern Hills Outdoor Centre

sierpień 2002, Malvern, Wielka Brytania

Ośrodek działa w myśl zasady, iż każda grupa osób, która razem mieszka uczy się musi starać się coraz lepiej rozumieć potrzeby, zalety oraz ograniczenia, a także ograniczenia pozostałych osób. Ośrodek Marvern Hills Outdoors Centre skupia swoje działania na kontakcie ze środowiskiem naturalnym, tym samym dążąc do zdobycia bogatych i pełnych wyzwań doświadczeń. Te z kolei stymulują rozwój samooceny i pewności siebie, w ten sposób umacniając poczucie niezależności i odpowiedzialności.

Zajmuje kluczową rolę w organizowaniu zajęć edukacyjnych na powietrzu młodym ludziom z Hereford i Worcester, jego obiekty są dostępne dla wszystkich, którzy pragną zdobyć wiedzę dotyczącą życia oraz podróży odkrywających świat. Centrum to ma również na celu przekształcenie grup jednostek w zespoły funkcyjne, wzmacniając relacje towarzyskie oraz komunikację i tym samym ukazując niewyczerpane możliwości jakie miejscowy krajobraz stwarza do zdrowych i pełnych wyzwań zajęć.

Bierze na siebie odpowiedzialność za promowanie świadomego wykorzystania ogromnych zasobów, którymi dysponuje natura w okolicy Malvern Hills, zachwycających nieskażonym pięknem, dążąc do jego zachowania z myślą o różnych gałęziach działalności wspólnoty. Ośrodek Malvern Hills Outdoor dokłada wszelkich starań, by zachować swoją pozycję, jako wzorowego ośrodka w regionie West Midlands, a dodatkowo realizuje politykę ciągłego doskonalenia poprzez programy rozwojowe dla personelu, konsultacje z klientami, lokalnymi władzami i organami krajowymi.