Projekt 643 – Boisko wielofunkcyjne w Parku Biskupińskim

w MIASTO, OBYWATEL

Uzasadnienie

Korty tenisowe w Parku Biskupińskim na wysokości ul. Pankiewicza funkcjonują od kilkudziesięciu lat. Od lat służą mieszkańcom Biskupina, a także pobliskich osiedli jako miejsce do gry w tenisa, siatkówkę, badmintona, kwadraty, klasy, gumę. Z obiektu korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli w różnym wieku. Jednak od kilku lat nawierzchnia asfaltowa pęka, a w niektórych miejscach jest wyjątkowo śliska, co stanowi niebezpieczeństwo dla korzystających z obiektu. Zagrożenie wzrasta, kiedy pojawią się nawet niewielkie opady deszczu. Gra na asfalcie jest niekomfortowa. Brakuje także ławek, które mogłyby służyć grającym do odpoczynku czy przygotowania sprzętu. Problem stanowi także metalowe ogrodzenie, które rdzewieje, a w niektórych miejscach druty wystają na zewnątrz.

Niezbędna zatem, jest modernizacja nawierzchni, tj. zmiana nawierzchni na sztuczną (wskazana jest bezspoinowa, jednolita nawierzchnia poliuretanowa), zamontowanie nowych, metalowych słupków z zaczepami do siatki do gry w tenisa i siatkówkę, renowacja ogrodzenia wokół kortów tenisowych poprzez oczyszczenie ze starej farby, naprawę drutu w miejscach zepsucia i naniesienie nowej farby, oraz postawienie czterech ławek, po dwie przy każdym wejściu/wyjściu. Ławki mogą też służyć grającym w tenisa stołowego. Przy każdym wejściu/wyjściu należy także zamontować po jednym koszu. Projekt zakłada również rozszerzenie funkcji obiektu o funkcję gry w siatkówkę poprzez wstawienie ww. słupów, dedykowanej nawierzchni, oraz naniesienie linii dla boiska do siatkówki i kortów tenisowych w dwóch kolorach. Nowy, zmodernizowany obiekt będzie jeszcze lepiej i bezpieczniej służył mieszkańcom Biskupina oraz pobliskich osiedli, a rozszerzenie funkcji sprzyjać będzie pobudzaniu lokalnej aktywności sportowo-rekreacyjnej i integracji.

Stan obecny

WBO 2016 – Projekt 643

Wizualizacja

Rejon nr 3

Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Opis lokalizacji

Korty tenisowe w Parku Biskupińskim na wysokości ul. Pankiewicza (korty są ogrodzone metalową siatką zamontowaną na słupach). Korty znajdują się tuż przy wejściu do głównej części Parku Biskupińskiego.